5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących własne wyroby online wzrosła o 34% w rozwoju ostatnich 5 lat. I na placu pojawiają się nowe technologie, które pomagają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas zależy na dużym załatwieniu naszych potrzeb. Nie przepadamy liczyć w kolejkach. Zakupy poprzez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w dane pomieszczenie. Zamiast tego zakładamy stronę internetową oraz wszystko posiadamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż wybór trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka sekund, co w składach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej oferty niż w galeriach handlowych. Możemy zajść na część każdego biznesu i przeglądać asortyment w pewnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem bawi się odzież oraz obuwie. Na innym miejscu znajdują się leki i pielęgnacji. Potrafi toż żyć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest ciężki. Mowa tutaj o wartościach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Dużo osób ma jednocześnie ze sklepów internetowych w punktu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje możliwość porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych i będzie ostatnie możliwe, przecież w takiej formie musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z kolei korzystając z internetu, wystarczy wpaść na jakąś stronę, i całe potrzebne wiedze będą na wyciągnięcie ręki. Gdy to możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na zdrową platformę. Kolejnym etapem będzie dobranie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w dalekich sklepach wraz z propozycją cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofercie.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to drugi powód, który w grupy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają swoich użytkowników do podejmowania z propozycje internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim wolno zakupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i masa innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można zajść w budowy niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że stoją strony, które gromadzą w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym klientom wzięcie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele kobiet określa się na wykorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być że są one nieco znane wśród polskich konsumentów, jednakże nie odbiegają z tamtych skutecznością i siłą.

Na wynik wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które pomagają zrobienie zakupów oraz opłacenie ich tylko po pewnym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy skorzystać również z sposobów świadczonych przez sklepy, jak i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można również w współczesny rozwiązanie pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki kolejny cel.

Artykuł został zaprojektowany przez specjalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments