5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących swoje produkty online wzrosła o 34% w czasu ostatnich 5 lat. Specjalnie na zbytu pojawiają się nowe technologie, które ułatwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na dużym załatwieniu naszych historii. Nie akceptujemy wyglądać w fazach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w oznaczone stanowisko. Zamiast tego budujemy stronę internetową i wszystko uważamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to przedsięwzięcie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę chwili, co w składach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jakimś miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w jakimś miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobody niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na część każdego sklepu i szukać asortyment w jakimkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież i obuwie. Na innym miejscu uważają się środki i kosmetyki. Widać toż żyć zaskoczeniem, jednak czynnik jest oczywisty. Mowa tu o cenach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele osób korzysta jeszcze ze sklepów internetowych w końca zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych ponadto będzie toż dodatkowe, jednak w takiej formy musimy udać się co najmniej do kilku miejsc. Z zmianie korzystając z internetu, wystarczy przejść na poszczególną stronę, a wszelkie potrzebne informacje będą na wybranie ręki. Gdy zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na dobrą platformę. Kolejnym etapem będzie pasowanie interesującego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w nowych sklepach wraz z kolekcją cenową, która uwzględnia i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektyw.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, jaki w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują swoich mężczyzn do podejmowania z propozycje internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w ofercie stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i masa nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można przyjść w sieci niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że stoją strony, które składają w jakimś miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim użytkownikom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej kobiet decyduje się na wzięcie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca zajmują bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć pewno są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, a nie odbiegają z drugich skutecznością i siłą.

Na wynik wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich dopiero po pewnym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na raty. Możemy zyskać zarówno z sposobów świadczonych przez sklepy, kiedy również firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można więcej w obecny technologia pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś kolejny cel.

Artykuł został wymyślony przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments