8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt sporej ilości gazu oraz dieta uboga w czyny oraz warzywa nie wróżą nic dobrego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi chociaż kilka prostych, i dodatkowo efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż szaleństwa.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które o jeść, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w przedmiocie obniżenia zbyt wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Obserwuje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi wprowadzonemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze łatwo się obniży. Banany można jeść jako niezależną przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielonym miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i owoce. Zawierają i witaminę C, która postępuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno poradzić w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w świadomości obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż ogromnie duży owoc, który można zużywać na surowo lub pić w struktury soku. Jedno z pytań wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie pewno poradzić w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu że mieć element zdrowego śniadania. Miej jednak, aby zobaczyć ilość cukru, jeśli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić dobroczynny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie jest wyjątkowe rozwiązanie dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i wyjątkowy składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej wartości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla kobiet na diecie obniżającej ciśnienie świetną alternatywą dla świeżej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych produktów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie wykonane w Finlandii wskazuje, że wysoka zawartość likopenu, czyli karotenoidu ujętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z szlachetnym stopniem likopenu niszczyłoby się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma niezliczoną porcję wody dzięki czemu pozytywnie wchodzi na postaci z podniesionym ciśnieniem naturze bądź z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że także zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z prawdziwym ciśnieniem krwi.

Ponadto wynik ten liczy L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego również je zmniejsza. Obok tego aminokwasy włączone w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z rezultatów oraz warzyw. Bądź jest uzupełnienie bowiem istotniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments