Kredyt czy leasing – co lepsze dla małej firmy?

Kredyt Lub Leasing – Co Idealniejsze Dla Przeciętnej Firmy?

Artykuł Miesiąca

Kredyt Lub Leasing – Co Przyjaźniejsze Dla Małej Firmy? Wiele osób szuka oszczędności, a chce znaleźć idealny wyjście na określone dofinansowanie do firmy. Średnie przedsiębiorstwa są problem z brakiem historii kredytowej, oraz większe spółki z kolei potrzebują naprawdę dużych zasobów materialnych na dalszy rozwój. Ciekawym programem jest pasowanie kredytu gotówkowego, jednak jeszcze częściej wiele pań chce właśnie leasing. Poznajmy plusy i braki obu rozwiązań.

Kredyt gotówkowy – dla kogo najlepszy?

Kredyt gotówkowy jest powszechnie wybieraną formą finansowania. Aż 40% przedsiębiorców chce go jak szybkie wsparcie gospodarcze w ciemnych momentach. Posiada moc zalet, dlatego że pozwala nam sporo możliwości finansowania, jest bogatą ofertę, która widoczna istnieje w przeciwnych instytucjach finansowych. Jest też wiele możliwości jeżeli idzie o rozłożenie kosztów kredytu. Możemy i wybrać różne kwoty kredytów. Kredyt ma zawsze kilka wad. Przede każdym na przodzie jest wcale trudno dostępny dla młodych przedsiębiorców. Dodatkowo podczas zaciągania kredytu musimy pamiętać o dość rygorystycznych warunkach finansowania. W wypadku wysokich ilości kredytu należy być odpowiednie dochody, i przy okazji i inne rodzaje zabezpieczenia kredytu, w postaci żyrantów, lub nawet środków trwałych. Kredyt gotówkowy wpływa również na polskie zdolności kredytowe, co psuje nam wzięcia innych zobowiązań.

Leasing – dla kogo będzie najidealniejszy?

Leasing jest prawidłowy dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy nie mogą podjąć wysokooprocentowanych kredytów. Jest niezwykle łatwiej tani niż kredyt. Przy okazji istnieją przystępne koszty finansowania, jest więcej możliwość elastycznego dopasowania wysokości naszych rat – przy tzw. gorszym miesiącu potrafimy je praktycznie zawiesić. Procedury leasingu są bardzo prostsze, zwłaszcza gdy idzie o leasing pojazdów. Leasing ma jednakże swoje minusy. Przede wszystkim ponosimy dodatkowe opłaty, np. połączone z udostępnieniem naszych danych policji. Nie umiemy także uzyskać gotówki. W leasing możemy za więc bez problemu otrzymać sprzęt konieczny do własnej pracy. Prawdopodobnie żyć wtedy specjalistyczny mebel do gabinetu lekarskiego, lecz również pojazd. Dla młodych firm, które wymagają różnego wsparcia materialnego, warto pomyśleć o połączeniu kredytu gotówkowego z leasingiem na mebel albo na pojazd.

Kiedy zdecydować się na kredyt, i jak na leasing?

Leasing jest wskazany wtedy, kiedy zależy nam na różnym sprzęcie lub samochodzie, tylko nie posiadamy dobrej historii kredytowej, by dobrać pożyczkę w wygodnej kwocie. Kredyt z pór jest przydatniejszy do spłacenia naszych tych wydatków, ponieważ otrzymamy gotówkę na wolny cel. Jeżeli wybieramy być właścicielami finansowanego przez nas sprzętu warto zastanowić się nad kredytem. Jeżeli jednak mebel będziemy później chcieli zamienić na nowszy, więc doskonale podpisać umowę leasingową, skoro nie mamy obowiązku wykupywania sprzętu, czy pojazdu po zakończeniu umowy. Leasing pozwoli nam jeszcze zachować swoją wysoką zdolność kredytową, zatem warto zostawić sobie taką oferta na tzw. cięższy czas, a wymarzony sprzęt, czy pojazd możemy dokonać w leasing, żeby nie tracić możliwość otrzymanie pożyczki gotówkowej.

Kredyt gotówkowy z zmianie może mieszać się z wielkimi kosztami. Należy przede każdym o oprocentowanie. Przy niewielkich firmach, jakie nie posiadają silnej historii kredytowej koszty pożyczki potrafią stanowić za wysokie, zatem warto jednak zastanowić się nad finansowaniem w istoty leasingu. Obie opcje są i przydatne dla większych przedsiębiorców, którzy jednak chętniej biorą kredyty gotówkowe, żeby móc przeznaczyć środki na wolny cel. W wypadku leasingu nie otrzymujemy gotówki, co może być dla nas dużo skomplikowane, szczególnie jeśli nasze zobowiązania zmuszają nas do dokonania szybkich wpłat. Wtedy wskazane będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Przy odpowiedniej historii kredytowej możemy zawierać na naprawdę wysoki kredyt, który pozwala nam na drogie rozwinięcie własnej firmy.

Kredyt czy leasing – co lepsze dla małej firmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments