Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to styl tkaniny, który zaprezentował się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeśli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell jest najodpowiedniejsze zalety hardshsella w kwestii oddychającego polaru i pomocy przed wiatrem. Z przodu kurtki tego rodzaju nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze większe oczekiwania mężczyzn oraz rozwój technologii przydały się także do stworzenia softshelli z membranami. Ważna je właśnie bez najmniejszego problemu wziąć w biznesach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą miarą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grup „hard” jest zazwyczaj delikatna i błyszcząca, zaś w grup „soft” wiele bardziej dopuszczona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta mała różnica sprawia, że kurtka softshellowa ujawnia się doskonałym wyjściem dla ludziach, którzy jadą w głowy i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien być używany przez nas jedynie, gdy pogoda stanowi daleko niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez to wspinaczka może pokazać się prawdziwym wyzwaniem dla naszego układu. W jakimkolwiek nowym wypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak sprawi to niewiele lepiej niż standardowy polar.
W czym softshell jest lepszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do drugich kurtek trekkingowych są bardziej pewne na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są przyjemne, nie blokują ruchów ciała, stąd i można w nich z powodzenie uprawiać ruchy na ostatnim powietrzu, w ostatnim wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe określane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są również mniejsze od dawnych kurtek izolacyjnych, łatwo ważna je spisać i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku zrobi się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe przeważnie są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie przejść w nich 20-30 chwili na koniec mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która służy dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeżeli potrzebujecie mieć coś prostego do mienia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych planów również nie potrzebujecie, żeby stanowiła ona aż tak ciepła, to wówczas model bez podszewki okaże się z pewnością bardziej przydatny.

Kurtki typu softshell są na ogół bliskie i winnym być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że jeszcze będzie mogli powodować pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i rodzaj sprawiają, że są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell uznaje żyć pełnienie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może pokazać się lepszym wyjściem. Gdy jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur okaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych jest te mnóstwo kieszeni. Kieszenie powiększają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również kolejne potrzebne rzeczy. Nie potrzebujemy w ostatnim przypadku używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments