Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je trzymać? Okres jesienno-zimowy obecne faza, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W bieżącym sezonie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia jest smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących skutkiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd więcej jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog posiada bardzo zgubny nacisk na bliskie zdrowie, przyczynia się do bycia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak utrzymywać się przed smogiem?

Najlepszym sposobem, by ochronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W sukcesie większości z nas stanowi ostatnie a po nisku nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta wskazana będzie maseczka antysmogowa. Maski wykonane są w taki postępowanie, by filtrować powietrze, a jednocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, jak również wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, zaś w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To tylko zatem w ostatnim czasie najczęściej przechodzimy na grypę, przeziębienie, a też inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te przemieszczają się drogą kropelkową, dlatego znacznie łatwo możemy zarazić się nimi w pozycji, autobusie, kinie, a chociażby w trakcie zakupów w sklepie. W tych miesiącach usłyszeliśmy więcej o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar ciągle rośnie.
Jak utrzymywać się przed wirusami?

Środków na pomoc przed wirusami istnieje mało. Najistotniejsze jest utrzymywanie higieny osobistej – przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk. Jeśli którykolwiek z najemców jest zły istotne istnieje same regularne wietrzenie i sprzątanie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej wykorzystujemy z maseczek chirurgicznych, jakie potrafią istnieć funkcjonalne pod warunkiem, że przeważnie je niszczymy. W następującym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które jeszcze wdychamy. Lepszą wartę więcej w tym wypadku da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, sprawia ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments