Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Róża wciąż fascynuje dziewczęta swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed kupieniem bukietu warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoje znaczenie. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem doskonałym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco zbyt młoda dla adoratora, lub zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments