Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Lilia od lat zachwyca białogłowe swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc idealnym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, przyjaciółki, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed wręczeniem takiego prezentu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, że jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments