Mowa kwiatów

Prasówki

Tulipan od lat zachwyca dziewczęta swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Jednak przed kupieniem kwiatów należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, iż jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, albo zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments