Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to dobre zajęcie – nawet jak mamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku cieszyć się wielkimi w witaminy i doskonałymi owocami. Większość spośród nich posłuży nam do przyrządzenia pysznych artykułów na zimę. Wiele drzew owocowych może trwać i owocować bardzo długo. Muszą wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Niezbędne jest na dowód regularne chronienie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest obowiązkowe?

Opryskiwanie wskazane jest ze względu na innego typie infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby tworzone są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przypadkach potrafią istnieć one spowodowane również przez infekcje bakteryjne i wirusowe, istnieje wtedy a zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się pracować na drzewach owocowych, nawet jak potencjalnie wykonujące je grzyby, bakterie, czy wirusy są te w konkretnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować oraz w charakterze zabezpieczenia innych roślin, nawet gdy nie występują one w ziemi. Sprowadza się w ostatni technika możliwość przenoszenia chorób przez mieszkające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Łączone w umiejętny sposób środki owadobójcze pozwalają na ubezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków używanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o pełnym spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą liczyć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków przedstawia się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie prowadzić się choroba. Stosuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy produkuje się opryski?

Ze względu na prowadzący u nas czas, większość patogenów przedstawia się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które jednak jedyne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment jak należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka wskazana jest do ich spełnienia dana jest przeważnie na opakowaniu środka. Jeśli nie – warto zapytać sprzedawcę. Wytwarza się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to specyficzne wyjście?

Dużo twarzy posiada wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z pewnej strony zachowują one przed chorobami – z innej jednak, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki wprowadzane do oprysków są tak samo niebezpieczne dla gości. Wiele substancji całkowicie wychodzi z roślin obecnie w niewielkim czasie po skończeniu oprysków. Na zbytu ważne są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które przeważnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgodności z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments