WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Jasna i Uczciwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najdroższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej propozycji prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda informował o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która traktuje nie tylko usług dla niemowląt i młodzieży z świata i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział jeszcze w kilku projektach charytatywnych skierowanych do kobiet najbardziej potrzebujących. – Służy on funkcje charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest niezastąpione do spełnienia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie mamy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest urządzeniem dla nas, byśmy mogli robić pracowania dla niemowląt, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce zakupić po rewelacyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość użycia tych obszarów do użytków komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zajmowali bardzo wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a także podziały na przyszłość. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i po sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rady.
Zwrócenie na ów przedmiot wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do wykonaj gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych części, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do projektu uchwały poprawkę, która powoduje na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że spotka w niniejszej propozycji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments